Zarząd Oddziału Okręgowego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Słupsku
Jesteś tutaj Region Gdański    /     ARCHIWUM    /     REJS KARNAWAŁOWY PROMEM GDAŃSK- NYNASHAMN    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Siedziba: Słupsk ul. Reymonta /komisariat Policji/ wejście od ulicy A.Mickiewicza, Tel.: 47 7420412, E-mail: emeryci.slupsk@hotmail.com

REJS KARNAWAŁOWY PROMEM GDAŃSK- NYNASHAMN

 REJS KARNAWAŁOWY PROMEM GDAŃSK- NYNASHAMN

 

W dniach 30 stycznia - 1 Lutego 2020 r. Zarząd Wojewódzki SEiRP w Gdańsku zorganizował dla członków Stowarzyszenia oraz ich rodzin trzydniową rejs karnawałowy promem na trasie Gdańsk – Nynäshamn. Miasto Nynäshamn i port położone są wśród jezior, morskich zatok i lasów na południowym skraju wspaniałego Archipelagu Sztokholmskiego liczącego 24 tysiące wysp.

W trakcie podróży w pierwszym dniu zorganizowany był wieczór rozrywki – muzyka na żywo w Piano Bar, oraz dyskoteka – zabawa z DJ-em, zaprezentowany został pokaz barmański, oraz liczne konkursy z nagrodami. Drugiego dnia po przybyciu do portu odbyła się wycieczka po urokliwych zakątkach szwedzkiego miasteczka. Zwiedzono między innymi zabytkowy kościół, miejscowy bazar, gdzie można było skosztować świeżych owoców morza. Podczas spaceru podziwiano charakterystyczne domki, które pomalowane są na czerwono. Czerwony barwnik powstał w miejscowości Falun, w tamtejszej kopalni miedzi jako produkt uboczny jej wydobycia. Po podgrzaniu i zmieszaniu z wodą, tworzy bardzo wytrzymałą farbę, która chroni drewno m.in. przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. A przy okazji czerwony barwnik pochłania spore ilości promieni UV, dzięki czemu farba dłużej zachowuje swój kolor.

Podczas powrotnego rejsu po kolacji, uczestnicy rejsu karnawałowego mieli do wyboru udział w dyskotece z DJ-em, karaoke, lub muzyką na żywo w Piano Bar. .

Karnawałowy rejs promem był czasem wspólnej zabawy, zwiedzaniu wspaniałych urokliwych miejsc oraz planowaniu kolejnych wspólnych spotkań. Wszyscy uczestnicy wycieczki pełni wrażeń z rejsu jak i mile spędzonego wspólnie czasu powrócili do portu w Gdańsku.

 

Rzecznik prasowy : J. Fikus

fot. wykonała: B. Podczarska

 

  

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET