Zarząd Oddziału Okręgowego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Słupsku
Jesteś tutaj Archiwum    /     KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI W GDAŃSKU WŚRÓD SENIORÓW.........     /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Siedziba: Słupsk ul. Reymonta /komisariat Policji/ wejście od ulicy A.Mickiewicza, Tel.: 47 7420412, E-mail: emeryci.slupsk@hotmail.com

KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI W GDAŃSKU WŚRÓD SENIORÓW.........

KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI W GDAŃSKU WŚRÓD SENIORÓW.........

W świątecznej atmosferze w dniu 8 grudnia 2014 roku od godz. 11.00 w Hotelu Maryla w Sopocie przy ul. Sępia 2, z inicjatywy Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Gdańsku z/s w Gdyni, pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Wojciecha Sobczaka, odbyło się już trzecie z kolei spotkanie świąteczno - opłatkowe z seniorami policyjnymi województwa pomorskiego, którzy w bieżącym roku ukończyli 75, 80, 85 i 90 lat.
W spotkaniu uczestniczyło łącznie ponad 70 osób, z czego 48 seniorów z osobami towarzyszącymi, w tym 6-ciu ukończyło 90 lat. Spotkanie to było niepowtarzalną okazją do wspomnień własnych i wspólnych przeżyć z dawnych czasów służby, a także wzajemnego poznania obecnych losów.
W uroczystości wziął udział Prezes i Wiceprezes ZO SEiRP w Słupsku – Leszek Orkisz i Franciszek Makles, oraz Kapelan KWP w Gdańsku ks. prałat dr Bogusław Głodowski.
W trakcie spotkania nadinsp. Wojciech Sobczak, z najserdeczniejszymi świątecznymi
życzeniami, wręczył osobiście wszystkim emerytom - seniorom listy gratulacyjne, kalendarze KWP w Gdańsku oraz upominki.
W imieniu ZW i ZO za życzenia oraz upominki dla seniorów podziękował kol. Jan Pietruszewski - prezes ZW SEiRP w Gdańsku, który dziękując wspomniał, iż emeryci policyjni są wrażliwi na niesprawiedliwą krytykę policji, lecz zawsze na nich można liczyć.
Po wzajemnych życzeniach przy opłatku wigilijnym i uroczystym obiedzie, przy kawie, herbacie i ciastkach wystąpił zespół wokalno-muzyczny w składzie: solista Pan Ireneusz Tuchanowski wraz z akompaniatorką- pianistką Panią Ewą Pralicz. Zaprezentowali między innymi piękne pieśni operowe oraz kolędy.
Spotkanie zakończyło wzajemne odśpiewanie toastu 100 lat, z życzeniem zdrowiu, szczęścia i wszelkiej pomyślności oraz następnego spotkania.


Zdj. i tekst. Henryk Kaźmierski - rzecznik ZW SEiRP w Gdańsku z/s w Gdyni

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET