Zarząd Oddziału Okręgowego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Słupsku
Jesteś tutaj Region Gdański    /     ARCHIWUM    /     Sobótki – Ognisko Świętojańskie nad jeziorem Wdzydzkim 22.06.2013     /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Siedziba: Słupsk ul. Reymonta /komisariat Policji/ wejście od ulicy A.Mickiewicza, Tel.: 47 7420412, E-mail: emeryci.slupsk@hotmail.com

Sobótki – Ognisko Świętojańskie nad jeziorem Wdzydzkim 22.06.2013

Sobótki – Ognisko Świętojańskie nad jeziorem Wdzydzkim  22.06.2013

 

 

 

W dniu 22 czerwca 2013 r . Zarząd Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Kościerzynie wspólnie z sołectwem Czarlina zorganizował Sobótki w miejscu malowniczo położonym nad jeziorem Wdzydzkim tzw. „Morzem Kaszubskim” w miejscowości Czarlina. Z tego miejsca w całej okazałości usytuowane jest połączenie w kształcie krzyża czterech jezior kompleksu jeziora Wdzydzkiego.

Na miejsce ogniska punktualnie o godz. 18.00 przybyliśmy wynajętym autokarem z Kościerzyny. Z Koła SEiRP Kościerzyna uczestniczyło 25 osób tj. członków stowarzyszenia i ich rodzin.  Po tradycyjnym rozpaleniu ogniska  i wykonaniu wspólnego grupowego zdjęcia , w warunkach polowych skonsumowano bigos z kiełbasą . Na miejscu czas umilał dwuosobowy zespół kaszubski grający na akordeonach do którego muzyki wszyscy bawili się tańcząc wokół ogniska. Podczas przerw oczywiście tradycyjnie pieczenie kiełbas , niestety niektórym poprzez nieuwagę zdarzyło się przypiec „za mocno”  kiełbasę.

W spotkaniu z mieszkańcami sołectwa Czarlina  ogółem uczestniczyło ok. 60 osób. Ze względów organizacyjnych spotkanie Sobótkowe  zostało zaplanowane  do godz. 23.00 , pomimo tego część członków Koła bawiła się do godz. 1.30 we wspaniałej atmosferze osób uczestniczących przy ognisku oraz sprzyjających warunkach pogodowych.

 

 

 

                                                                                                                                             Oparc. J. Landowski

W zał. 8 zdjęć

 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET