Zarząd Oddziału Okręgowego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Słupsku
Jesteś tutaj Archiwum    /     VII Krajowy Zjazd Delegatów SEiRP    /     I Konwencja Przedzjazdowa SEIRP    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Siedziba: Słupsk ul. Reymonta /komisariat Policji/ wejście od ulicy A.Mickiewicza, Tel.: 47 7420412, E-mail: emeryci.slupsk@hotmail.com

I Konwencja Przedzjazdowa SEIRP

I Konwencja Przedzjazdowa SEIRP

 

 

W dniu 24 czerwca 2014 roku w Zielonej Górze odbyła się pierwsza z czterech zapowiedzianych, Konwencji Przedzjazdowych. W Konwencji, udział wzięli delegaci na VII Krajowy Zjazd Delegatów z :ZO Zielona Góra Zw Gorzów Wlkp. ZW Poznań, ZW Wrocław zs. Jelenia Góra, jak również Prezes Zarządu Głównego SEiRP Henryk Borowiński oraz zaproszeni goście, w tym: Honorowi Prezesi ZG Lechosław Bartosiak i Zdzisław Czarnecki oraz Prezes Warszawskiego ZW Ryszard Łubiński. Nie dojechali delegaci z ZW w Szczecinie , ZO w Koszalinie, ZW w Pile.

Konferencji przewodniczył Prezes Zarządu Okręgowego w Zielonej Górze i Wiceprezes ZG – Jan Papis. Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały, przygotowane na Krajowy Zjazd Delegatów. Na wstępie, prowadzący przedstawił cele Konwencji, zasady organizacji konwencji strefowych oraz tezy do dyskusji w czasie obrad.

Prezes Zarządu Głównego Henryk Borowiński przedstawił sprawozdanie z realizacji Uchwały nr 9/2010 VI KZD za okres kadencji w latach 2010- 2014.

W czasie trwania Konwencji wysunięto kandydatów do obsługi zjazdu, kandydatów do prac w komisjach problemowych Zarządu Głównego w następnej kadencji.

Prowadzący obrady Jan Papis przedstawił zebranym dwie kandydatury Na Prezesa Zarządu Głównego tj. Henryka Borowińskiego oraz Zdzisława Czarneckiego.

Kandydaci na Prezesa ZG dokonali autoprezentacji i przedstawili swoje wizje pracy w nadchodzącej kadencji. Odpowiadali również na liczne pytania delegatów na zjazd.

Uczestnicy obrad uznali, że Konferencja Przedzjazdowa spełniła oczekiwania w niej pokładane i była bardzo potrzebna. Delegaci mogli zapoznać się z materiałami, przygotowanymi na VII KZD i problemami nurtującymi środowisko służb mundurowych.

 

Jan Papis


Projekt i wykonanie: InforpolNET