Zarząd Oddziału Okręgowego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Słupsku
Jesteś tutaj Archiwum    /     TYM CO ZA POLSKOŚĆ GDAŃSKA    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Siedziba: Słupsk ul. Reymonta /komisariat Policji/ wejście od ulicy A.Mickiewicza, Tel.: 47 7420412, E-mail: emeryci.slupsk@hotmail.com

TYM CO ZA POLSKOŚĆ GDAŃSKA

TYM CO ZA POLSKOŚĆ GDAŃSKA

W dniu 12 października 2017 r. o godz. 11.00 przy pomniku "TYM CO ZA POLSKOŚĆ GDAŃSKA" przy ulicy Podwale Staromiejskie w Gdańsku odbyła się uroczystość upamiętniającą Czyn Bojowy Polskich Sił Zbrojnych na Froncie Wschodnim - czyli Bitwy pod Lenino. Organizatorami byli Prezydent Miasta Gdańska oraz Prezydium Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych Województwa Pomorskiego.

W Gdańsku jest to pierwsze od dziesięcioleci przedsięwzięcie upamiętniające walkę żołnierza polskiego na froncie wschodnim. Zostało włączone do kalendarza rocznicowego dzięki staraniom Związków wchodzących w skład RKiOR WP w tym Honorowego Prezesa Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego ZZWP kmdr. dr Ryszarda Czarnoty. Uroczystość w której brali udział weterani służbo mundurowych , młodzież była demonstracją siły oraz przywiązania do tradycji, poczucia dumy z dobrze pełnionej służby i pracy dla dobra kraju, niezależnie od zawirowań politycznych, w myśl hasła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego "Zawsze wierni Ojczyźnie". Uroczystości będą kontynuowane, co roku.

ppłk Zbigniew Drozdek -prezes Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP

 

materiał przesłany przez rzecznika ZW SEiRP w Gdańsku

 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET