Zarząd Oddziału Okręgowego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Słupsku
Jesteś tutaj Dokumenty    /     PRZEŁOMOWY WYROK DOT. USTAWY REPRESYJNEJ    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Siedziba: Słupsk ul. Reymonta /komisariat Policji/ wejście od ulicy A.Mickiewicza, Tel.: 47 7420412, E-mail: emeryci.slupsk@hotmail.com

PRZEŁOMOWY WYROK DOT. USTAWY REPRESYJNEJ

 

 

PRZEŁOMOWY WYROK DOT. USTAWY REPRESYJNEJ

 

- Arkadiusz Ciach nie podlega tzw. ustawie dezubekizacyjnej – tak orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie 1 października 2018 r. Sąd po analizie dokumentacji uznał, iż pan Arkadiusz, który jest emerytowanym policjantem, ani minuty nie pełnił służby na rzecz totalitarnego państwa. Były funkcjonariusz policji obecnie domaga się wyrównania emerytury wraz z odsetkami.

Radny powiatu radomszczańskiego z ramienia SLD Arkadiusz Ciach, zaraz po ogłoszeniu wyroku zorganizował konferencję prasową, aby ogłosić przełomowy wyrok w sprawie ustawy represyjnej, która 1 października 2017 r. obniżyła świadczenia emerytalne 55 tysiącom funkcjonariuszy służb mundurowych. - Rok temu weszła w życie ustawa, która spowodowała obniżenie emerytur tysiącom policjantów. Była to okazja do politycznego odwetu – powiedział radny SLD podczas spotkania z dziennikarzami. - Postanowienie w mojej sprawie jest przełomowe dla tysięcy policjantów, tysięcy funkcjonariuszy. Wreszcie będzie można udowadniać, że się było, albo gdzieś nie było.

24 stycznia 2018 r Sąd Okręgowy w Warszawie ocenił ustawę represyjną, jako działanie o charakterze represyjnym, dyskryminacyjnym i podważajacym zaufanie do państwa. Wydawałoby się, że emeryci mundurowi będą czekać nawet dwa-trzy lata na wyrok, ponieważ wszystkie sprawy w sądach były zawieszane do czasu rozpatrzenia skargi przez Trybunał Konstytucyjny. Wyrok w sprawie pana Arkadiusza Ciacha może oznaczać, iż taka zwłoka nie nastąpi i kolejne wyroki będą zapadać. 

Walka o honor 55 000 funkcjonariuszy służb mundurowych trwa!

 

źródło: (skopiuj link i wklej do przeglądarki)

https://sld.org.pl/aktualnosci/3625-przelomowy-wyrok-w-sprawie-ustawy-represyjnej-2

wywiad z radnym dostępny jest po linkiem:

https://www.radomsko24.pl/wygral-w-sadzie-posprzata-po-pis-16864


Projekt i wykonanie: InforpolNET