LESZEK ORKISZ SŁUPSK 1.12.2015 r
Prezes P I L N E
Z.O SE i RP w Słupsku
Członek Z.G
-
PREZES ZARRZADU GŁÓWNEGO
-
PREZYDIUM ZARZADU GŁOWENEGO
S E i R P
w W a r s z a w i e
W N I O S E K
O zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia zarządu Głównego - w terminie pilnym umożliwiającym
( przez Zarząd Główny) zajęcie przed końcem b.r. zobowiązującego stanowiska związanego z
problematyką ubezpieczenia grupowego rencistów i emerytów zrzeszonych w Stowarzyszeniu.
Dotychczasowe procedury negocjacyjno – umowne prowadzone przez Prezesa Z.G oraz Prezydium
Zarządu Głównego wywołują wątpliwości w zakresie i rzeczowym i prawnym a szczególnie skutków ich postanowień dla samych ubezpieczonych. Próby ich wyjaśniania przez publikatory ( np. w OBI) są półśrodkami a listy kierowane do ubezpieczonych przez brokerów budzą takież same wątpliwości.
Jedynym sposobem jest rzetelne i dokładne przeanalizowanie dotychczasowych ustaleń a tym Samym przekazanie ich do wiążącej ( i ekonomiczno -prawnie uzasadnionej) decyzji Zarządu Głównego.
Plenarne posiedzenie winno być poświęcone wyłącznie tej problematyce i udzielić odpowiedzi nan/ wym. pytania ( nie wykluczając innych kierowanych od członków Zarządu Głównego) i tak :
- AKTUALNY STAN RZECZOWO – FINANSOWY UBEZPIECZENIA „EMERYT” (i pokrewnych)
- 1.-a/ szczegółowa informacje Prezesa Z.G, Skarbnika i Prezydium o trybie, terminach prowadzonych w bieżącym roku (2015) negocjacji z firmami ubezpieczeniowymi,
b/i przeglądach złożonych ofert ubezpieczeniowych i brokerskich i trybie poszukiwania nowych ofert i brokerów ( PZU, WARTA i inne – o ile o takie się zwrócono),
c/- wypowiedzeniach umów ( o ile takie były postanowione- łącznie z omówieniem kto wypowiedział , z czyjej inicjatywy, terminów ich obowiązywania , skutków itp.),
d-zawartych wszelkich„ Porozumieniach”. „Upoważnieniach”, „Umowach” ( z kim, na jakich zasadach , terminach wejścia w życie, istotnych postanowieniach – essentialia negotti- , organ podejmujący decyzję, podstawa prawna i podpisujący, kto – imiennie – negocjował wszystkie te dokumenty,
e/- przedstawienie analizy ekonomicznej istniejących i spodziewanych skutków finansowych związanych ze zmianą ubezpieczyciela i zmiana warunków umowy, w tym koszty obsługi systemu ( jakie, w jakiej wysokości , kto je ma ponosić i na jakiej podstawie).
……f/- wyjaśnienie kto i w jakiej wysokości ( i w jakim okresie) będzie ponosił koszty wysyłki dokumentów związanych ze zmianą ubezpieczyciela/brokera oraz kto poniesie koszty wszelkich akcji promocyjnych w środowisku potencjalnych klientów.
g/ przedstawienie protokołów z posiedzeń Prezydium w sprawach ubezpieczeniowych,
h/- wyjaśnienie przyczyn i podstaw przejęcia bazy ubezpieczonych przez brokera reprezentującego inną firmę niż dotychczas, czy takowe miało miejsce czy też nie ?. Czy przekazanie tej bazy danych ( o ile miało miejsce) bez zgody ubezpieczonych - nie stoi w kolizji z zasadą ochrony danych osobowych,
i/- odniesienie się do problemów wskazywanych w dyskusjach i publikacjach
j/- jakie są gwarancje i na jaki okres dla ubezpieczonych - dotychczas oferowane przez nowego ubezpieczyciela ( o ile już taki jest)
…..k/-kto – imiennie – realizuje praktycznie umowę z PZU (chodzi o czynności faktyczne i prawne), kto podpisuje rachunki, przelewy (i wszelkie inne dokumenty rozliczeniowo – zobowiązaniowe) oraz dokonuje ich wykonania za pośrednictwem instytucji finansowych.
…….l/- jaką rolę w wypełnianiu wszelkich czynności finansowych związanych z ubezpieczeniami pełni Skarbnik Z.G - w przywołaniu art. 11 Regulaminu Zarzadu Głównego z 2010 r.
…...m/- co stanie się z ubezpieczonymi o ile nie wyraża zgody na zmianę ubezpieczyciela.
…….n/- czy analizowano ewentualne negatywne skutki cywilno-prawne zmian (omawiane także w cytowanych Wypowiedziach 1 i 2 ).
0/- czy wpłaty od aktualnych brokerów (PROWIZJE dla SE i RP) uległy jakiejkolwiek zmianie w miesiącach od VI do XI 2015 r (chodzi czy były w jakikolwiek sposób obniżane i
dlaczego)
Leszek Orkisz