Zarząd Oddziału Okręgowego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Słupsku
Jesteś tutaj Region Gdański    /     ARCHIWUM    /     Wycieczka promem Stena Line do Karlskrony członków Koła w Wejherowie    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Siedziba: Słupsk ul. Reymonta /komisariat Policji/ wejście od ulicy A.Mickiewicza, Tel.: 47 7420412, E-mail: emeryci.slupsk@hotmail.com

Wycieczka promem Stena Line do Karlskrony członków Koła w Wejherowie

Wycieczka promem Stena Line do Karlskrony


W dniach 14 i 15 maja br. Zarząd  wejherowskiego Koła  SEiRP zorganizował dla swoich członków wycieczkę promem Stena Line z Gdyni do Karlskrony.
Uczestniczyło w niej 20 osób. Zwiedzaliśmy Wyspę Aspö, gdzie podziwialiśmy typową szwedzką zabudowę (kolorowe drewniane domy) oraz wszędzie obecną ciszę. Po powrocie na wyspę Trossö, która jest jednocześnie centrum Karlskrony podziwialiśmy ciekawe eksponaty w  Muzeum Marynarki Wojennej.
Następnie "Nabrzeże Królewskie" wraz częścią fortyfikacji "AURORA", Drewniany Kościół Admiralicji, (który jest najstarszym budynkiem w Karlskronie  jak również największym drewnianym kościołem w Szwecji) oraz stojącego przed nim drewniana postacią żebraka Matsa Rosenboma. Następnie udaliśmy się na rynek na którym przywitał nas sam Król Karol XI założyciel miasta, który z cokołu dumnie patrzy na swoje działo. Nie mogliśmy się także oprzeć słynnym i smacznym  karlskrońskim lodom. Mimo pięknej, ciepłej i słonecznej pogody nie udało nam się zwiedzić wszystkich  ciekawych miejsc w tym mieście, ale za to mamy powód ponownie tam się udać. Będąc przyjemnie zmęczeni autobusem wróciliśmy na prom.
Po krótkim odpoczynku do późna trwały tańce i towarzyskie rozmowy. Opuszczając prom w Gdyni wielu się zastanawiał, kiedy ponownie................?


Tekst i zdjęcia Tadeusz Trocki

 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET