Zarząd Oddziału Okręgowego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Słupsku
Jesteś tutaj Archiwum    /     Międzynarodowe Mistrzostwa Strzeleckie Służb Mundurowych Bydgoszcz 2013    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Siedziba: Słupsk ul. Reymonta /komisariat Policji/ wejście od ulicy A.Mickiewicza, Tel.: 47 7420412, E-mail: emeryci.slupsk@hotmail.com

Międzynarodowe Mistrzostwa Strzeleckie Służb Mundurowych Bydgoszcz 2013

Reprezentacja strzelecka Zarządu Okręgowego SEiRP w Słupsku jak zwykle wróciła, tym razem z Międzynarodowych Mistrzostw Strzeleckich Służb Mundurowych "UNIFORM SHOOTING 2013"odbytych w Bydgoszczy, z kolejnym już pucharem plasując się na pierwszym miejscu.

W dniach 22-23 czerwca 2013 r na strzelnicy CWZS Zawisza w Bydgoszczy odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Strzeleckie Służb Mundurowych "UNIFORM SHOOTING" organizowane przez Mundurowy Klub Motorowy Rzeczpospolitej Polskiej oraz Federację Stowarzyszeń Służb Mundurowych Rzeczypospolitej Polskiej i Zarząd Główny Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych. Honorowy patronat nad Mistrzostwami sprawował Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego p. Piotr Całbecki oraz Prezydent Bydgoszczy p. Rafał Bruski.
Środowisko emerytów wojskowych wśród ViP-ów reprezentował gen. dyw. Adam Rębacz a emerytów policyjnych prezes Z.G. SEiRP Henryk Borowiński.
W zawodach uczestniczyło 20 trzyosobowych zespołów, w tym jeden z Ukrainy, konkurując w strzelaniu z pistoletu sportowego na odległość 25 m z pozycji stojącej oraz z karabinka sportowego na odległość 50 m z pozycji leżącej.
Reprezentacja Zarządu Okręgowego SEiRP w Słupsku wystąpiła w składzie: - kol. Mieczysław Derdziński, kol. Włodzimierz Jankowski oraz kol. Andrzej Połeć pod kierownictwem v-ce prezesa Z.O. kol. Franciszka Maklesa.
Indywidualnie kol. Andrzej Połeć zajął 5 miejsce, otrzymując puchar jako najlepszy zawodnik spośród występujących emerytów i rencistów policyjnych, kol. Mieczysław Derdziński zajął 7 a kol. Włodzimierz Jankowski 8 miejsce, co w klasyfikacji zespołowej uplasowało nasz zespół na pierwszym miejscu uhonorowanym Pucharem Prezesa Z.G. SEiRP. Rywalizacja była zacięta o czy świadczy fakt, że zespół który zajął drugie miejsce stracił tylko 3 pkt-y a trzeci zespół 7 punktów.
Gratulując naszym kolegom świetnego wyniku należy wspomnieć, że reprezentacja strzelecka Zarządu Okręgowego biorąc udział w dniu 20 maja b.r. w zawodach sportowo-obronnych organizowanych przez Zarząd Rejonowy Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Słupsku na poligonie w Wicku Morskim uplasowała się na drugim miejscu  a uczestnicząc w V Jubileuszowym Turnieju Strzeleckim Emerytów i Rencistów Służb Mundurowych, rozgrywanym 8 czerwca br. na strzelnicy KS "Gryf" w Słupsku, zajęła również drugie miejsce i została wyróżniona pucharem z dyplomem.