Zarząd Oddziału Okręgowego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Słupsku
Jesteś tutaj Region Gdański    /     ARCHIWUM    /     KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI W GDAŃSKU PONOWNIE WŚRÓD SENIORÓW.........    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Siedziba: Słupsk ul. Reymonta /komisariat Policji/ wejście od ulicy A.Mickiewicza, Tel.: 47 7420412, E-mail: emeryci.slupsk@hotmail.com

KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI W GDAŃSKU PONOWNIE WŚRÓD SENIORÓW.........

KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI W GDAŃSKU PONOWNIE  WŚRÓD SENIORÓW.........

W świątecznej atmosferze w dniu 7 grudnia 2016 roku od godz. 11.00 w Hotelu Maryla w Sopocie przy ul. Sępia 2, z inicjatywy Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Gdańsku z/s w Gdyni, pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Jarosława Rzymkowskiego, odbyło się już piąte z kolei spotkanie świąteczno - opłatkowe z seniorami policyjnymi województwa pomorskiego, którzy w bieżącym roku ukończyli 75, 80, 85, 90 lat.
W spotkaniu uczestniczyło łącznie ponad 60 osób, z czego część seniorów z osobami towarzyszącymi, w tym 7-miu ukończyło 90 lat. Spotkanie to było niepowtarzalną okazją do wspomnień własnych i wspólnych przeżyć z dawnych czasów służby, a także wzajemnego poznania obecnych losów.  
W uroczystości wzięli udział I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Sopocie podinsp. Michał Biedrawa, Wiceprezes ZO SEiRP w Słupsku – kol. Franciszek Makles, Pani Renata Stanczak - Naczelnik Wydziału Prezydialnego KWP w Gdańsku oraz Kapelan KWP w Gdańsku ks. prałat dr Bogusław Głodowski.
W trakcie spotkania insp. Jarosław Rzymkowski z najserdeczniejszymi świątecznymi życzeniami oraz zdrowia wręczył osobiście wszystkim emerytom - seniorom listy gratulacyjne, oraz upominki. 
W imieniu ZW i ZO za życzenia oraz upominki dla seniorów podziękował kol. Jan Pietruszewski - prezes ZW SEiRP w Gdańsku, który dziękując wspomniał, iż emeryci policyjni są wrażliwi na niesprawiedliwą krytykę policji, lecz zawsze na nich można liczyć. Wręczono również nadany przez ZG SEiRP medale XXV -lecia Stowarzyszenia za szczególne zasługi dla Stowarzyszenia Komendantowi Wojewódzkiemu Policji insp. Jarosławowi Rzymkowskiemu i Pani Renacie Stanczak. Medale wręczył w imieniu ZG SEiRP kol. Jan Pietruszewski - prezes ZW Stowarzyszenia w towarzystwie kol. Franciszka Makles - wiceprezesa ZO Stowarzyszenia w Słupsku.
Po wzajemnych życzeniach przy opłatku wigilijnym i uroczystym obiedzie, przy kawie, herbacie i ciastkach wystąpił zespół wokalno-muzyczny w składzie: solista Pan Ireneusz Tuchanowski -właściciel Hotelu "Maryla" wraz z akompaniatorką - pianistką Panią Ewą Pralicz. Zaprezentowali między innymi piękne pieśni operowe oraz kolędy. Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem kolęd i toastu 100 lat, z życzeniem zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności oraz następnego spotkania.

Henryk Kaźmierski -rzecznik ZW SEiRP w Gdańsku z/s w Gdyni
Zdjęcia Nadkom. Beata Domitrz i Henryk Kaźmierski

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET