Zarząd Oddziału Okręgowego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Słupsku
Jesteś tutaj Koła terenowe    /     Z życia kół    /     Koło nr 4 Bytów    /     Spływ kajakowy połączony ze spotkaniem integracyjnym.    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Siedziba: Słupsk ul. Reymonta /komisariat Policji/ wejście od ulicy A.Mickiewicza, Tel.: 47 7420412, E-mail: emeryci.slupsk@hotmail.com

Spływ kajakowy połączony ze spotkaniem integracyjnym.

Zarząd Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Bytowie, w dniu 21 czerwca 2014 roku, dla swych członków i ich rodzin zorganizował całodniowe spotkanie integracyjne.


Spotkanie rozpoczęło się w godzinach rannych od udziału w spływie kajakowym rzeką Słupią. Trasa prowadziła korytem rzeki od miejscowości Soszyca do Gołębiej Góry. Odległość pomiędzy miejscowościami trasą rzeczną wynosi ok. 12 km. Przepłyniecie Słupią nie należy do łatwych wyzwań gdyż widnieje ona w wykazie górskich szlaków kajakowych. Niejeden mógł się o tym przekonać na własnej skórze wywracając swój kajak na jednej z wielu przeszkód. Mało kto dopłynął do mety suchy (jedna para wywróciła się już na starcie). Temperatura wody tego dnia nie była wysoka. Początkowo nawet padał deszcz. Uczestnicy spływu podziwiali urocze zakątki okolicy, po której przepływali. W 2006 roku na całym szlaku zostały postawione pamiątkowe kamienie pamięci min. Jana Pawła II (w 1964 roku odbył on spływ Słupią).
Po południu wszyscy spotkali się nad jeziorem „Jelen” w zaprzyjaźnionej rybakówce gdzie przy muzyce, śpiewie i wspomnieniach( min. ze spływu) zajadali się pyszną kaszanką, kiełbaską i karkówka z grilla. Pogada dopisała wszyscy pełni wrażeń i zadowoleni w godzinach wieczornych wrócili do domów.

materiał nadesłany przez: Leszka Turowskiego

 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET