Zarząd Oddziału Okręgowego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Słupsku
Jesteś tutaj Archiwum    /     Pogrzeb byłego Komendanta Miejskiego i Prezesa Koła Józefa Ziniewicza    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Siedziba: Słupsk ul. Reymonta /komisariat Policji/ wejście od ulicy A.Mickiewicza, Tel.: 47 7420412, E-mail: emeryci.slupsk@hotmail.com

Pogrzeb byłego Komendanta Miejskiego i Prezesa Koła Józefa Ziniewicza

W dniu 19 lipca 2023 r. na cmentarzu w Lęborku, po mszy żałobnej, został pochowany były Komendant Miejski, były Wiceprezes Zarządu Okręgowego i były Prezes Zarządu Koła
SEiRP w Lęborku


ŚP kol. dr JÓZEF ZINIEWICZ

Zmarłego żegnali Jego byli podwładni , emeryci i renciści policyjni - nie tylko z terenu pow. lęborskiego - oraz liczni mieszkańcy Lęborka i okolic. Wzruszającą laudację pogrzebową wygłosił kol. Jerzy Urich przedstawiając całą drogę zawodową, życiową oraz społeczną Zmarłego.
W imieniu Zarządu Oddziału Okręgowego SEiRP w Słupsku Zmarłego pożegnali kol. kol. Leszek Orkisz, Franciszek Makles i Julian Lis składając na Jego grobie wieniec żałobny.
Na szczególne podkreślenie zasługuj fakt, ze uroczystość pogrzebowa odbyła się w asyście mundurowej funkcjonariuszy Policji oraz w asyście sztandarowej miejscowego Koła PZŁ, którego Zmarły był aktywnym członkiem.
Podczas stypy na którą uczestników pogrzebu zaprosiła Rodzina ( Żona, Synowie z małżonkami i dziećmi) na ręce Pani Ziniewicz wręczyliśmy dyplom z nadanym już w br. przez Zarząd Główny SEiRP tytułem honorowym Prezesa Zarządu Koła w Lęborku, którego Zmarły z uwagi na stan zdrowia już nie był stanie odebrać osobiście.
Żegnamy wspaniałego Człowieka i Kolegę i możemy zapewnić, że zwrot: Część Jego Pamięci - nie jest tylko zwykłą formułą bo w naszej pamięci Zmarły na pewno pozostanie.

ZARZĄD ODDZIAŁU OKRĘGOWEGO
Stowarzyszenia Emerytów Rencistów Policyjnych

W S ł u p s k u

 

tekst i zdjęcia:

Leszek Orkisz

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET