Zarząd Oddziału Okręgowego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Słupsku
Jesteś tutaj Region Gdański    /     ARCHIWUM    /     JEDNODNIOWA INTEGRACYJNA WYCIECZKA CZŁONKÓW SEiRP KOŁA PUCKIEGO DO SZYMBARKA I OKOLIC .....    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Siedziba: Słupsk ul. Reymonta /komisariat Policji/ wejście od ulicy A.Mickiewicza, Tel.: 47 7420412, E-mail: emeryci.slupsk@hotmail.com

JEDNODNIOWA INTEGRACYJNA WYCIECZKA CZŁONKÓW SEiRP KOŁA PUCKIEGO DO SZYMBARKA I OKOLIC .....

JEDNODNIOWA INTEGRACYJNA WYCIECZKA CZŁONKÓW SEiRP KOŁA PUCKIEGO DO SZYMBARKA I OKOLIC .....
W dniu 09 maja 2015 r. Zarząd SEiRP Koła Puckiego pod przewodnictwem jego prezesa kol. Zygmunta Rohda i głównej inicjatorki kol. Gabrieli Bemhke - skarbnik, zorganizowało jednodniową wycieczkę integracyjną do Szymbarka. W wycieczce wzięło udział ponad 60 osób - członkowie Stowarzyszenia z rodzinami oraz zaproszony przez prezesa Zarządu Koła - rzecznik prasowy ZW kol. Henryk Kaźmierski z małżonką. Szymbark - miejscowość znajdująca się w jednym z najładniejszych turystycznie miejsc w Szwajcarii Kaszubskiej, położona w sercu Kaszubskiego Parku Krajoznawczego. Na miejscu powitał nas znakomity przewodnik mający dużą wiedzę historyczną o partyzantce "Gryf Pomorski", języku i kulturze Kaszub a także tradycji i zwyczajów. Zobaczyliśmy między innymi:
- Dom stojący na głowie, dom Sybiraka, najdłuższą deskę świata, pomnik "Gryfa Pomorskiego", dwór Salino, kościół Św. Rafała, największy fortepian, replikę bunkra Tajnej Organizacji Wojskowej " Gryf Pomorski" z towarzyszącą mu ekspozycją, poświęconą działaczom pomorskiego i kaszubskiego ruchu oporu podczas II wojny światowej, gdzie będąc w środku przeżywaliśmy "prawdziwy" nalot, dzięki specjalnym efektom akustycznym, a także zwiedzanie domu Kaszuba z Kanady i Turcji.
Przewodnik zanucił nam alfabet kaszubski. Pogoda dopisała.
Po obiedzie w drodze powrotnej zwiedzaliśmy jeszcze Kaszubski Park Miniatur znajdujący się w miejscowości Strysza Buda k/Mirachowa w powiecie kartuskim, gdzie między innymi zwiedzaliśmy gabinet śmiechu i miniatur różnych historycznych obiektów m. in. Wieżę Eiffla i Łuk Triumfalny Paryża, Krzywą Wieżę w Pizie z Włoch, Statua Wolności Stanów Zjednoczonych a także kilka zamków znajdujących się na terenie Polski.
Przy kawie i cieście wspominaliśmy czasy naszej młodości i pracy w organach służb mundurowych. Pełni zadowoleni z imprezy integracyjnej wracaliśmy "wesołym autobusem" do domu. Prezes wykazał się swoimi umiejętnościami wokalnymi.
Pragnę w imieniu własnym i mojej małżonki podziękować organizatorom a szczególnie prezesowi Koła kol. Zygmunta Rohda i skarbnik kol. Gabrieli Bemhke za zaproszenie. Wycieczka udana, dopracowana w każdym szczególe przez kol. Gabrielę.
Henryk Kaźmierski - rzecznik ZW SEiRP w Gdańsku z/s w Gdyni
Zdj. i tekst jw.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET