Zarząd Oddziału Okręgowego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Słupsku
Jesteś tutaj Archiwum    /     KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI W GDAŃSKU PONOWNIE WŚRÓD SENIORÓW.........    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Siedziba: Słupsk ul. Reymonta /komisariat Policji/ wejście od ulicy A.Mickiewicza, Tel.: 47 7420412, E-mail: emeryci.slupsk@hotmail.com

KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI W GDAŃSKU PONOWNIE WŚRÓD SENIORÓW.........

KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI W GDAŃSKU PONOWNIE  WŚRÓD SENIORÓW.........

W świątecznej atmosferze w dniu 10 grudnia 2015 roku od godz. 11.00 w Hotelu Maryla w Sopocie przy ul. Sępia 2, z inicjatywy Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Gdańsku z/s w Gdyni, pod patronatem p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Mariana Szlinger, odbyło się już czwarte z kolei spotkanie świąteczno - opłatkowe z seniorami policyjnymi województwa pomorskiego, którzy w bieżącym roku ukończyli 75, 80, 85, 90 i 95 lat.
W spotkaniu uczestniczyło łącznie ponad 64 osób, z czego część seniorów z osobami towarzyszącymi, w tym 3-ch ukończyło 95 lat. Spotkanie to było niepowtarzalną okazją do wspomnień własnych i wspólnych przeżyć z dawnych czasów służby, a także wzajemnego poznania obecnych losów.  
W uroczystości wzięli udział Komendant Miejski Policji w Sopocie insp. Piotr Bolin, Wiceprezes ZO SEiRP w Słupsku – kol. Franciszek Makles, oraz Kapelan KWP w Gdańsku ks. prałat dr Bogusław Głodowski.
W trakcie spotkania insp. Marian Szlinger, z najserdeczniejszymi świątecznymi życzeniami, wręczył osobiście wszystkim emerytom - seniorom listy gratulacyjne, kalendarze KWP w Gdańsku oraz upominki. 
W imieniu ZW i ZO za życzenia oraz upominki dla seniorów podziękował kol. Jan Pietruszewski - prezes ZW SEiRP w Gdańsku, który dziękując wspomniał, iż emeryci policyjni są wrażliwi na niesprawiedliwą krytykę policji, lecz zawsze na nich można liczyć. Wręczono również nadany przez ZG SEiRP odznakę "Za wybitne osiągnięcia dla SEiRP" 80 letniemu seniorowi Henrykowi Brunieckiemu członkowi SEiRP Koła w Kościerzynie a odznakę wręczył w imieniu ZG SEiRP kol. Jan Pietruszewski - prezes ZW Stowarzyszenia w towarzystwie insp. Mariana Szlingera.
Po wzajemnych życzeniach przy opłatku wigilijnym i uroczystym obiedzie, przy kawie, herbacie i ciastkach spotkanie zakończyło się odśpiewaniem toastu 100 lat, z życzeniem zdrowiu, szczęścia i wszelkiej pomyślności oraz następnego spotkania.

Zdj. mł.asp.Adrian Sprengel  z Wydziału Prezydialnego KWP w Gdańsku i  Henryk Kaźmierski -rzecznik ZW SEiRP w Gdańsku z/s w Gdyni 

                                                      

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET