Zarząd Oddziału Okręgowego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Słupsku
Jesteś tutaj Archiwum    /     Dezubekizacyjna gra na zwłokę.    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Siedziba: Słupsk ul. Reymonta /komisariat Policji/ wejście od ulicy A.Mickiewicza, Tel.: 47 7420412, E-mail: emeryci.slupsk@hotmail.com

Dezubekizacyjna gra na zwłokę.

"GW": dezubekizacyjna gra na zwłokę
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji każe objętym dezubekizacją funkcjonariuszom czekać do końca września na decyzję o obniżeniu emerytur. "Obniżka obowiązuje od 1 października. Na odwołanie nie będzie czasu" - czytamy w najnowszym numerze "Gazety Wyborczej".
W tekście zaznaczono, że "resort Mariusza Błaszczaka robi wszystko, by byłym funkcjonariuszom policji i służb utrudnić dochodzenie praw". Według związków zawodowych mundurówki nikt jeszcze nie otrzymał decyzji o obniżeniu emerytury - czytamy.
Do tej pory do MSWiA wnioski o wyłączenie z dezubekizacji - w związku z krótkotrwałą służbą przed 12 września 1989 roku lub za "szczególne zasługi" podczas później pracy - złożyło około ośmiu tysięcy byłych funkcjonariuszy.
Zdaniem ministerstwa nie występuje żadne opóźnienie. "Ustawodawca przewidział siedmiomiesięczny okres na przeprowadzenie postępowania, w tym analizę dokumentacji, oraz na wydanie decyzji, które pozwolą na wypłatę świadczeń od 1 października 2017 roku" - czytamy w oświadczeniu napisanym do "Gazety Wyborczej".

źródło: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/gw-dezubekizacyjna-gra-na-zwloke/r8qkxzy

 


Projekt i wykonanie: InforpolNET