Zarząd Oddziału Okręgowego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Słupsku
Jesteś tutaj Region Gdański    /     ARCHIWUM    /     Wycieczka integracyjna Koła SEiRP Kościerzyna –Toruń i Ciechocinek     /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Siedziba: Słupsk ul. Reymonta /komisariat Policji/ wejście od ulicy A.Mickiewicza, Tel.: 47 7420412, E-mail: emeryci.slupsk@hotmail.com

Wycieczka integracyjna Koła SEiRP Kościerzyna –Toruń i Ciechocinek

Wycieczka integracyjna Koła SEiRP Kościerzyna –Toruń i Ciechocinek

 

 

W dniu 17 maja 2014 r. Zarząd Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Kościerzynie zorganizował dla członków Koła oraz rodzin wycieczkę krajoznawczą do Torunia i Ciechocinka .W wycieczce uczestniczyło 50 osób w tym dwie osoby z ZEiRP RP Koło w Kościerzynie .

O godz. 7.00 z Kościerzyny udaliśmy się do Torunia gdzie byliśmy z przystankami po 3 godzinach jazdy autokarem. Na miejscu oczekiwała nas Pani przewodnik która przedstawiła program naszego pobytu w grodzie Kopernika . W trakcie zwiedzania Starego Miasta przepełnionego fascynującymi opowieściami i legendami toruńskimi zapoznaliśmy się z historią miasta od czasów starożytnych do chwili obecnej poznając najpiękniejsze i najbogatsze zabytki historii miasta .Przy pomniku M. Kopernika wspólne zdjęcie do Kroniki Koła. Będąc na miejscu nie mogło zabraknąć oczywiście Muzeum M. Kopernika w którym zgromadzono eksponaty dotyczące dawnego życia mieszkańców Torunia oraz badań wszechświata w czasach odrodzenia. Muzeum Piernika w którego pomieszczeniach zaaranżowanych na XVI wieczną piekarnię poznawaliśmy techniki wyrobu pierników oraz sami mieliśmy okazję ulepić kształty pierników z przygotowanego ciasta a po upieczeniu efekty swej pracy na pamiątkę zabrać do domu. Po czterogodzinnym zwiedzaniu dla regeneracji sił obiad w „Zajeździe Staropolskim” , czas wytchnienia na rynku a następnie wyjazd do Ciechocinka.

Ciechocinek to najsłynniejsze polskie uzdrowisko o cennych walorach przyrodniczych i turystycznych. Zwiedzanie tej miejscowości rozpoczęliśmy od dworca PKP udając się w kierunku parku tężniowego , po drodze w centrum miasta fontanna „Grzybek” miejsce spotkań grup wycieczkowych i kuracjuszy. Podczas spaceru wzdłuż solankowych tężni z XIX wieku skorzystaliśmy z naturalnego leczniczego inhalatora aby wzmóc swoje zdrowie do dalszego zwiedzania. W parku zdrojowym uroczy staw z łabędziami i z romantycznym mostkiem oraz Pijalnia Wód Mineralnych . Po za tym zegar kwiatowy , Dworek Prezydentów RP , cerkiew i wiele innych atrakcyjnych miejsc. Zwiedzanie tak atrakcyjne kurortu odbyło się dzięki pomocy kierownictwa Komisariatu Policji w Ciechocinku.

Około godz. 21.00 pełni wrażeń i zadowolenia z mijającego dnia wróciliśmy do Kościerzyny. Pogoda byłą dla nas łaskawa i dopisała pomimo chwilowego deszczu w trakcie zwiedzania Torunia .

 

Oprac. J. Landowski

W zał. zdjęcia – 7

Wyk. J. Landowski, M. Landowski, P. Potrykus

TORUŃ
TORUŃ
Fosa Staromiejska
  Toruń
Toruń
Dom Kopernika
  Toruń
Toruń
Zajazd Storopolski
  TORUŃ
TORUŃ
Ratusz i pomnik Kopernika
 
CIECHOCINEK
CIECHOCINEK
Tężnie
  Ciechocinek
Ciechocinek
Tężnie
  Ciechocinek
Ciechocinek
Zegar kwiatowy
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET