Zarząd Oddziału Okręgowego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Słupsku
Jesteś tutaj Region Gdański    /     ARCHIWUM    /     Wycieczka integracyjna Koła SEiRP Kościerzyna do Elbląga    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Siedziba: Słupsk ul. Reymonta /komisariat Policji/ wejście od ulicy A.Mickiewicza, Tel.: 47 7420412, E-mail: emeryci.slupsk@hotmail.com

Wycieczka integracyjna Koła SEiRP Kościerzyna do Elbląga

Wycieczka integracyjna Koła SEiRP Kościerzyna do Elbląga

 

W dniu 14 maja 2016 r. w godzinach rannych grupa 40 osobowa członków Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Koła w Kościerzynie, wraz z rodzinami udała się na całodniową wycieczkę autokarową do Elbląga oraz na kanał Ostródzko-Elbląski.
W trakcie przejazdu do Elbląga omówienie spraw organizacyjnych Koła i Stowarzyszenia oraz plan wycieczki.
W godzinach rannych zawitaliśmy do Elbląga i oczywiście korzystając z czasu zwiedziliśmy odrestaurowane po zniszczeniach wojennych zabytki Starego Miasta - Katedra  Św. Mikołaja z wieżą wysokości 95 m wznosząca się nad miastem z pięknym widokiem od strony bulwaru kanału elbląskiego , Galeria EL, Brama Targowa oraz z wieloma  innymi zabytkami które przybliżyły nam burzliwe dzieje miasta  od  XIII wieku do czasów obecnych. 
Następnym etapem naszej wycieczki była miejscowość Buczyniec skąd zaczynała się nasza podróż statkiem po kanale elbląskim w kierunku Elbląga. Jednak zanim wypłynęliśmy – obowiązkowo zwiedzenie Izby Historii Kanału Elbląskiego, którym poznaliśmy historię budowy kanału oraz innowacje techniki XIX wieku mieszczące się w działach Historyczno- Krajoznawczym z salą multimedialną oraz Techniki. Po godz. 13.00 wypłynęliśmy statkiem „Marabut” w kierunku Elbląga pokonując na trasie 5 pochylni i jezioro  Druzno. Podróż  trwała około 5 godzin, z górnego pokładu statku rozciągały się niesamowicie piękne widoki lasów bukowych , łąk i pól uprawnych z kwitnącym rzepakiem oraz unikatowe gatunki ptaków przelatujących nad nami a w końcowym etapie naszego rejsu Elbląg z możliwością jego poznania z kanału , po godz. 18.00 prezentował się niesamowicie barwnie.  
Zadowoleni, w wesołych nastrojach i pod wrażeniem mijającego dnia udaliśmy się do Kościerzyny Pogoda jak zwykle dopisała – słoneczna z lekkimi podmuchami wiatru dla lekkiej ochłody podczas rejsu statkiem.

                                    Sporządził. J. Landowski

W załączeniu 5 fotografii - J. Landowski

 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET