Zarząd Oddziału Okręgowego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Słupsku
Jesteś tutaj Region Gdański    /     ARCHIWUM    /     Wycieczka integracyjna do Lichenia     /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Siedziba: Słupsk ul. Reymonta /komisariat Policji/ wejście od ulicy A.Mickiewicza, Tel.: 47 7420412, E-mail: emeryci.slupsk@hotmail.com

Wycieczka integracyjna do Lichenia

Wycieczka integracyjna do Lichenia

W dniu 13 maja 2017 r. Zarząd Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Kościerzynie zorganizował dla członków Koła oraz ich rodzin wycieczkę integracyjno-krajoznawczą do Lichenia woj. wielkopolskie. W wycieczce uczestniczyło 36 osób.

Po ponad 4 godzinnej podróży autokarem dojechaliśmy do Lasu Grąblińskiego- miejsca objawień Matki Boskiej Licheńskiej. Zagłębiając się w las, idąc wytyczonymi alejkami napotykaliśmy kaplice, stacje drogi krzyżowej oraz liczne głazy z nazwiskami fundatorów sanktuarium. Kompleks leśny to miejsce kultu religijnego, bardzo ciekawa architektura zabudowy oraz przepiękne walory przyrodnicze roślinności i drzew które szczególnie w miesiącu maju są w całej swej okazałości.

Po około godzinnym spacerze po lesie grąblińskim udaliśmy się do oddalonego o 2 km Lichenia z charakterystyczną dla tego miejsca kopułą Bazyliki Licheńskiej, którą widać z odległości kilkunastu kilometrów. Ze względów czasowych przewidywany czas pobytu około 4 godzin, zgodnie z planem wycieczki zwiedzanie Sanktuarium Licheńskiego odbywało się indywidualnie oraz małych grupach. W trakcie, którego zwiedziliśmy kościół św. Doroty – miejsce gdzie w przeszłości znajdował się obraz Matki Boskiej Licheńskiej, Golgotę, Bazylikę oraz inne miejsca kultu na terenie Sanktuarium. Podsumowaniem zwiedzania był widok z wieży widokowej Bazyliki, z której rozciągał się przepiękny widok Lichenia i okolic wraz z przyległym jeziorem Licheńskim.

Pełni wrażeń, z uśmiechem na ustach, oczywiście przy sprzyjającej pogodzie około godz. 20.00 wróciliśmy do Kościerzyny.

 

Józef Landowski

 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET