Zarząd Oddziału Okręgowego
Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów
Policyjnych w Słupsku
Jesteś tutaj Koła terenowe    /     Z życia kół    /     Koło nr 7 Lębork    /     Wywiad z Prezesem Koła dr Józefem Ziniewiczem    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Siedziba: Słupsk ul. Reymonta /komisariat Policji/ wejście od ulicy A.Mickiewicza, Tel.: 47 7420412, E-mail: emeryci.slupsk@hotmail.com

Wywiad z Prezesem Koła dr Józefem Ziniewiczem

Wywiad z Prezesem koła SEiRP w Lęborku dr Józefem Ziniewiczem przeprowadzony podczas pikniku integracyjnego w 2011 r.

Jak liczebne jest koło w Lęborku i na czym skupiacie się w swej działalności?

Koło liczy 97 członków, najstarszy ma już prawie 80 lat. Staramy się integrować swych członków corocznie spotykając się na organizowanych piknikach oraz grzybobraniach .Tradycyjnie również organizujemy grudniowe spotkania na pożegnanie starego roku oraz wycieczki po przepięknej  ziemi Lęborskiej poznając historię okolic. Jak wspomniałem najstarszy członek liczy już około 80 lat i niestety wszyscy się starzejemy, zdrowia ubywa stąd dość istotną naszą działalnością jest również  docieranie do tych członków i niesienie im pomocy.

Zatem prowadzicie swą działalność tak jak większość kół jednakże jest też dziedzina waszej działalności która nie wszędzie występuje.

Staramy się pamiętać o naszych poprzednikach którzy zginęli na służbie a ich groby, z uwagi na brak rodziny stały się zapomniane. Jako Stowarzyszenie odnowiliśmy ich nagrobki, wykupując miejsca na cmentarzach na kolejne okresy, oraz opiekujemy się nimi by pamięć o tych ludziach nie poszła w zapomnienie. Tymi grobami opiekujemy się mimo, że są  na cmentarzach w różnych gminach naszego powiatu.

Dziękując za chwilę rozmowy, życzę miłej atmosfery podczas pikniku oraz dalszych sukcesów w działalności koła zwłaszcza tak chwalebnej jak opieka nad zapomnianymi grobami tragicznie zmarłych policjantów.

 

Dziękuję za życzenia.

 

                                                               Rzecznik Prasowy ZO SEiRP w Słupsku

                                                              Henryk Znaniecki

 

Lębork  2011 r

 


Projekt i wykonanie: InforpolNET